Продаж атракціонів від європейських виробників з доставкою по Україні
  • (099) 041-61-41
  • (097) 041-61-41
  • (063) 041-61-41

Аерохокей - офіційні змагання

Устаткування для аерохокея з'явилося у продажу в 1972 році. З часом у гри з'явилася безліч фанатів і виникла ідея проводити турніри. Через 6 років, в 1978, над цим почала працювати Американська асоціація аерохокея (USAA), створена Філіпом Арнольдом. Організація представила єдині правила змагань. З тих пір практично щороку проходили офіційні змагання з аерохокею різних масштабів: у межах країни або світового рівня.
Аерохокей - офіційні змагання
За 30 років було нагороджено 12 чемпіонів. Сьогодні USAA як і раніше залишається єдиною офіційною організацією з гри в аерохокей, що визнають усі країни світу. Вона активно співпрацює і з виробниками атракціону, і з товариствами в різних містах. Для участі в турнірах приїжджають гравці з усього світу. У США такі чемпіонати проходять на території спеціальних баз поблизу Денвера, Чикаго, Х'юстона, Нью-Йорка і Сан-Франциско. У 80-х найбільш активно гравці збиралися у Венесуелі, родом звідти Хосе Мора - триразовий чемпіон з аерохокею. Не обійшли стороною і Росію, змагання проводять у Москві та Санкт-Петербурзі.

У 2006 році була заснована Європейська Асоціація аерохокея (EAHA). За її сприяння в Барселоні організували два чемпіонату - у 2006 і 2007 роках. Саме вони до цих пір вважаються загальновизнаними. Дивно, але на першому заході змагалися всього дві команди. Третій чемпіонат планували провести в Чехії (WTHA), але турнір відбувся лише за версією EAHA, для битв WTHA не виявилося столів "Dynamo". Втім, більше десятка європейських країн все ж таки змогли позмагатися за першість.

На турнірі, який відбувся у серпні 2007 року в Техассе, вперше з часів появи гри публіці були представлені "батьки" аерохокея: Роберт Кенрік, Бредфорд Болдуін і Філіп Кроссман.

У 2008 році проходив Чемпіонат Європи зі скандальною славою. Команди Росії та Каталонії визнати його легітимність відмовилися. Після цього офіційні змагання з аерохокею в Європі стали проводити щороку, але за іншою версією - WTHA. У 2009 - у Польщі, 2010 - у Словаччині, 2001 - Петербург. У Чемпіонаті Європи 2012 року за версією WTHA в Польщі змагалися команди з 11 країн. У 2014 році Чемпіонат Європи планують організувати в Кракові.

У Росії діяла РФА - Російська федерація аерохокея (Russian Airhockey Federation). Проводилися Кубки Росії, тренувалася збірна, яка брала участь в офіційних турнірах на міжнародному рівні. На сьогоднішній день РФА припинила роботу. Але турніри в межах країни все ще проводять, оскільки працюють місцеві асоціації: Московська (МАА), Пермського краю (Фавна), Хабаровська ліга (Хла), Федерація Санкт-Петербурга (ФАСП), Уссурійська асоціація (УАА) та інші.