Продаж атракціонів від європейських виробників з доставкою по Україні
  • (099) 041-61-41
  • (097) 041-61-41
  • (063) 041-61-41

Безпека атракціонів - правила і вимоги експлуатації

Правила експлуатації атракціонів регламентує система ГОСТ і законодавчі норми. Наприклад, в РФ діє ГОСТ Р 53130-2008 "Безпека атракціонів. Загальні вимоги", який набув чинності в 2010 році. Але от парадокс - обов'язкова сертифікація атракціонного обладнання офіційно не передбачена. Власник може звернутися за таким документом на окрему модель або партію товару виключно добровільно, а здійснювати її мають незалежні органи. Послуга не безкоштовна, витратити гроші на підтвердження якості свого товару наважуються тільки поважаючі себе виробники.

Безпека атракціонів - правила і вимоги експлуатації
Саме ГОСТ визначає вимоги до безпеки атракціонів. За справність встановленої моделі завжди відповідає власник і співробітники парку. Дотриманням всіх правил повинні занепокоїтися самі відпочиваючі, якщо мова йде про дітей - батьки.

Вимоги до безпеки атракціонів

ГОСТ містить всі норми і критерії безпечного використання обладнання для розваг. Особливо суворі вимоги встановлені для дитячих ігрових майданчиків і потенційно небезпечних моделей. До даної категорії відносяться:

- Моделі, що піднімають посадочний майданчик на 3 метри - для дорослих, на 2 метра - для малюків;
- Каруселі будь-якої висоти, якщо місця з пасажирами рухаються швидше 0,5 м/с;
- Атракціони зі швидкістю руху місць посадки більше 5 м/с;
- Авто, якими можна стикатися, в т.ч. картинг;
- Башти вільного падіння, катапульти.

Місце, де встановлені такі атракціони, огороджується, але проходи і під'їзди залишають вільними. З робочого майданчика оператора повинні ідеально проглядатися всі робочі зони. На майданчиках для дітей ділянки, де встановлені немеханізовані моделі (гірки, гойдалки і т.д.), покривають м'яким настилом, тирсою або піском.

Для кожної моделі зафіксовано ряд критеріїв безпечної експлуатації. Із загального слід відзначити здатність витримувати встановлене навантаження, не допускати деформацій при неодноразовому монтажі і демонтажі. Щоб уникнути травм, обмежують доступ людей до небезпечних зон, а також до рухомих компонентів, гострі кути і деталі поглиблюють або захищають будь-яким способом. Передбачений систематичний контроль технічної справності всього обладнання з підписанням встановленого акту. Тільки після цієї процедури атракціон може приймати відпочиваючих.

Дотримання правил безпеки відвідувачами

Біля входу на атракціон обов'язково вивішують інструкцію із зазначенням обмежень (вік, зріст, вага), а також всіх вимог, наприклад, необхідно знімати взуття, відключати мобільні і т.д. Якщо передбачається наявність страхувальних ременів, ігнорувати і відстібати їх не можна. Природно, ніхто не знає про стан здоров'я людини краще, ніж він сам. Тому людям з хворобами серця, хронічними захворюваннями легень і схожих інших недуг від перевантажень на атракціонах краще відмовитися.

Особливий контроль буде потрібний на дитячому майданчику. Навіть коли за дітьми доглядає оператор, батькам не варто втрачати пильність. Дитину не залишають одну в басейнах з кульками, на водних моделях, гірках і надувних батутах.

Важко перевірити справність атракціону не фахівцеві і рідко хто стане просити у оператора пред'явити акт про результати техогляду, хоча такий документ показувати зобов'язані. Зате завжди можна звернути увагу на негативні "сигнали": відсутність огорожі території, не вивішено правила експлуатації, сміття навколо, явні дефекти конструкції, оператор не стежить за технікою безпеки. Сумнівні атракціони краще обходити стороною.