Суть гри в кікер гранично проста і впорається навіть той, хто зовсім далекий від спорту. Однозначних правил любителі дотримуються рідко, кожен вирішує сам, як грати в настільний футбол. При цьому технічні елементи і нюанси тактики відрізняються не тільки в різних країнах світу, але навіть у клубах. Встановлений
міжнародний регламент таки є і майстри Федерації Спортивного Кікером РФ
не залишають спроб запровадити єдині правила в повсюдне використання. Ось основні етапи гри:
1. Учасники проводять жеребкування (це може бути банальне підкидання монетки). Хто виграв, той і вибирає бік столу.
2. М'яч поміщають перед центральним футболістом на 2-й лінії, до першого удару вичікують пару секунд.
3. Гол можна забивати будь-якою фігурою будь-якої лінії. Попадання зараховують навіть тоді, коли м'яч вилетів з воріт назад, після цього його передають команді, яка пропустила гол.
4. Грають до 5-7 очок, можна просто проводити матчі до перемоги або серії, припустимо, 2-3 виграшів.
Інші важливі нюанси:
- У грі існує "мертва зона". Це ситуація, коли м'яч завмер і не може бути зрушений з місця жодною з фігурок. У
такому разі його передають або самому ближньому захистнику (якщо він "застряг" між 2-ю лінією і воротами) або команді , яка "запускала"
м'яч в гру (якщо він завмер між будь-якими іншими лініями).
- Гравці мають право на тайм-аут - 30 секунд перерви, під час якого вчиняти дії на полі не дозволяється. У цей час гравці однієї команди можуть помінятися місцями. Потім все триває з поточної позиції м'яча.
- Забороняється занадто завзято обертати ручки стрижнів до удару і після нього, тобто більш, ніж на 360 градусів. Не можна хитрувати, намагаючись відвернути суперника шумом, репліками і т.д., трясти і зрушувати ігрове поле. Якщо гол був забитий з порушенням, його не зараховують.
- У кікері неймовірно важливий вид удару і його швидкість. Можна бити з місця, передбачаючи траєкторію польоту м'яча (по прямій або по діагоналі). Але прямі удари - це початковий рівень, від них досить просто відбитися. Профі намагаються майстерно використовувати несподівані удари по косій з різних положень. Або демонструвати удар з пасу дальнім або центральним футболістом. Дуже корисно навчитися забивати з лівої руки, так можна залишити противника в повній розгубленості.
Чим більшим арсеналом обманних маневрів володіє гравець і чим активніше він атакує, тим цікавіша гра. Ніхто
не забороняє використовувати законні хитрості: можна застосовувати
обманні замахи, помилкові фінти, різні види пасів і ударів. Противник повинен завжди бути в напрузі і гадати, яку атаку йому належить відразити.