Продаж атракціонів від європейських виробників з доставкою по Україні
  • (099) 041-61-41
  • (097) 041-61-41
  • (063) 041-61-41

Як зшити надувний батут - способи і прийоми пошиття

Як зшити надувний батут і чи варто це робити самостійно


Здається, що зшити надувний батут простіше простого. Технологія правда наближена до звичайного пошиття виробів. Особливо, якщо мова йде про нехитрі конструкції: круглі, квадратні, прямокутні атракціони без гірок, лабіринтів та інших додаткових елементів. Але перед тим, як прикрасити розважальний майданчик і порадувати дітей, надувний виріб проходить кілька етапів створення. Якщо на якомусь із них допустити помилку, батут вийде не просто недовговічним, але ще і небезпечним для відвідувачів.
Як зшити надувний батут - способи і прийоми пошиття
1. Розробка концепції. Важливо, щоб батут був красивим і оригінальним, але пріоритетний критерій - безпека. Необхідно до найдрібніших нюансів продумати геометричну конструкцію, зробити її стійкою, звести до мінімуму ризик отримання травм. Такі питання може вирішити професійний дизайнер- конструктор, часто за допомогою технології комп'ютерного моделювання.

2. Вибір тканини. Матеріал повинен бути міцним і щільним, але одночасно еластичним. Китайські моделі часом занадто легкі, а тому рідко витримують інтенсивну експлуатацію більше двох сезонів. Європейські виробники використовують не тільки традиційні ПВХ, але розробляють нові тканини. Нормою щільності прийнято вважати формулу "на 1 квадратний метр не менше 650 грам ваги". Новітні матеріали (наприклад, POLYMAT і PLASTICOTTA) можуть важити близько 610 грам на метр квадратний, при цьому вся конструкція є набагато легшою, а за якістю і довговічності навіть виграє.

3. Пошиття. Всі батути виготовляються звичайним швейним способом, зате метод обробки швів може відрізнятися. Батут - не герметичний виріб, обов'язково знадобиться нагнітач повітря. Але добре скріплені шви не розійдуться, значить, їх не доведеться латати і втрачати прибуток під час простою атракціону. Відповідальні виробники заварюють шви за допомогою спеціального обладнання, іноді використовують подвійне прошиття.

4. Перевірка якості. Зшити батут може хто завгодно, але тільки ті моделі, що пройшли сертифікацію, вселяють довіру і повинні допускатися до експлуатації. Для цього проводять тестування на безпеку і надійність. Як мінімум, в наявності має бути офіційний гігієнічний сертифікат, який доводить, що матеріал атракціону відповідає нормам. Навряд чи знайдуться охочі купити батут без документації.

Якісний виріб, виготовлений з урахуванням всіх вимог, витримає натиск активних дітей, вплив яскравих сонячних променів, випробування дощами і морозами. Зрозуміло, нескладно розібратися з тим, як зшити батут, а потім зробити це самостійно. Але не факт, що результат витримає перевірку якості і не провалить випробування для отримання сертифікату. Мало кому з любителів під силу впоратися з таким завданням, тому краще не ризикувати і довірити її професіоналам.