Продаж атракціонів від європейських виробників з доставкою по Україні
  • (099) 041-61-41
  • (097) 041-61-41
  • (063) 041-61-41

Правила безпеки - надувні батути

Надувний батут - саме та забава, яка приносить дітям масу задоволення, при чому від неї вони не втомляться до тих пір, поки батькам не вдасться умовити своє чадо покинути межі цього диво-розваги. Але оскільки мова йде про маленьких відвідувачів, про правила безпеки варто потурбуватися, передбачивши абсолютно всі нюанси і виключивши вірогідність нещасних випадків. На жаль, вони можуть відбутися якщо:

1. Батут втратив стійкість. Це не виключено при несприятливих погодних умовах, наприклад, коли йде дощ або швидкість вітру перевищує 8,3 м / сек. Природно, в таких ситуаціях роботу краще припинити доти, поки погода не налагодиться.

2. Знизився нормальний тиск. Можливо при механічних пошкодженнях (порізи, пориви і т.д.), якщо з ладу виходить або просто від'єднується вентилятор. Припустимо, вхідний отвір для повітря може забитися сміттям. Для нормальної роботи батута величина тиску нагнітача повітря повинна становити 1,2 - 1,6 кПа, довжина труби воздуховода - 1,2 - 2,5 м.

3. Стався демонтаж кріпильних елементів. У нормі анкорного кріплення повинні витримувати навантаження в межах 160 кг (кожен) і кріпитися до землі грунтовими кілочками. При цьому їх відхиляють в протилежному напрямку від докладання зусиль. Крім того, діаметр мотузки, за допомогою якої батут кріпиться до анкерів, не повинен бути менше 10-20 мм. Міцне кріплення - обов'язкова умова безпеки.

4. Порушили норми електробезпеки. І електроустановка, і кабелі не повинні плутатися під ногами у людей, а перебувати на безпечній відстані. На встановлення не повинна потрапляти волога, тому експлуатація під час зливи або граду теж неприпустима. Вентилятор обов'язково потрібно занулити і заземлити. У працюючому вигляді його не залишають без контролю і не торкаються, поки він не буде відключений від мережі.

5. Перевищили максимально допустиму кількість людей, які можуть одночасно знаходитися на батуті. І не тільки тому, що атракціон можна пошкодити. Просто діти - народ галасливий і швидкий, самі того не бажаючи, вони можуть зіткнутися, стрибаючи, і отримати травму.

6. Проігнорували правила поведінки під час користування батутом або норми його обслуговування. Щоб звести до мінімуму ризик травм, всю поверхню спуску на відстані 1,2 м від поверхні атракціону, яка не загороджена, покривають м'якими матеріалами (підійдуть гімнастичні мати). Товщина покриття - 80 - 120 мм. Не можна стрибати на батуті у взутті, з гострими та небезпечними предметами (камені, гілки і т.д.). Ніяких сальто і акробатичних трюків. Батьків варто попередити, щоб вони не залишали своїх дітей без нагляду і не курили поруч з атракціоном.

Щоб уникнути цих неприємностей знадобиться тільки одне - контроль. Що це означає? Визначити, скільки працівників добре впораються з поставленим завданням, враховуючи, що доведеться не тільки дивитися за відповідністю всіх характеристик батута вищеописаним вимогам, але ще й спостерігати за маленькими відвідувачами. Крім того, незмінним правилом повинна стати щоденна перевірка технічного стану атракціону, про що роблять відмітку в спеціальному журналі. Якщо знайдені хоч найменші неполадки або щось викликає сумнів, вихід один - табличка "Батут не працює" до повного усунення всіх несправностей і недоліків.