Продаж атракціонів від європейських виробників з доставкою по Україні
  • (099) 041-61-41
  • (097) 041-61-41
  • (063) 041-61-41

Ринок атракціонів у Росії

Ринок атракціонів у Росії стабільно розвивається. З 2013 року прогнозують приріст на 13% щорічно, з урахуванням обладнання, яке використовують в закритих приміщеннях. Але, як запевняють експерти, в деяких містах це відбувається не за рахунок створення нових парків і моделей для розваг. Просто користувачам пропонують заплатити за квиток більше. У парках невеликих населених пунктів, та й не тільки, як і раніше діють атракціони старого зразка, а луна-парки все частіше не витримують конкуренції через ціну на електроенергію і транспортних обмежень.

Тим не менш, нові майданчики для розваг таки створюються і закуповується відповідне обладнання. Особливі надії фахівці покладають на активізацію невеликих фірм і таки очікують позитивну динаміку і в подальшому (2014-2015 рр.), незважаючи на передумови для економічної кризи.
ринок атракціонів у росії
Попитом в Росії користуються автомати з видачею квитків, призові апарати і відеосімулятори - близько 30 % ринку розважального обладнання. Приблизно аналогічні позиції в 2012 році займали дитячі атракціони.

В основному атракціони до Росії імпортує Китай, рідше - США. Частка російських виробників залишається невисокою, близько 10-20 %. Серед найвідоміших вітчизняних підприємств: компанія "Мир" (Москва), ВАТ "Атракціон" (Єйськ), ВАТ "Схід" (Санкт-Петербург), компанія "Rif " (Ростов-на-Дону), компанія "AirPalace" (Санкт -Петербург), ТОВ "Фат" (Рязанська область), науково-виробниче підприємство "Культтехніка-Юг" (Краснодар). Як правило, компанія спеціалізується на конкретному виді продукції, працює в певному регіоні і дуже рідко може запропонувати асортимент, що охоплює всі ніші.

Сьогодні в Росії підтримують світові тенденції та атракціони встановлюють не тільки в традиційних міських парках відпочинку. Все частіше перевага віддають критим розважальним комплексам, ігровим кімнатам і зонам у складі торгово-розважальних центрів (ТРЦ). Зазвичай передбачають зону розваг для дітей 3-11 років, там розміщують батути, надувні замки та гірки, ігрові автомати і симулятори, аерохокей. Батькам надають можливість пограти в боулінг, більярд, відвідати мобільний кінотеатр. За даними досліджень, не менше 70 % сімей відвідують ТРЦ не тільки з метою купити що-небудь, але з бажанням відпочити. Тому девелопери активно розвивають відпочинкові елементи в структурі торгово-розважальних комплексів. Позитивна тенденція зберігатиметься і надалі. Для розміщення атракціонів та автоматів у багатьох російських ТРЦ відводять до 20 % корисної площі.

У країні діє Російська Асоціація Парків і Виробників атракціонів (РАПВА), вже більше 15 років проводяться масштабні професійні виставки РАПВА ЕКСПО для тих, хто працює в цій сфері. Асоціацією заснований і видається журнал «Атракціони та Розваги». У цілому, індустрія активно розвивається, освоюючи нові ефективні шляхи та перспективні методи роботи.

Наприклад, вже до 2016 року в Підмосков'ї (Домодєдовський район) буде готова перша черга масштабного загальнонаціонального парку "Росія". Унікальний мега-парк розваг площею близько 1000 гектарів планують розділити на зони, розмістити ботанічний сад, сафарі-парк, парк атракціонів, виставки та багато іншого. Планують, що "Російський Діснейленд" запрацює у 2020 році і прийме в рік до 10 мільйонів гостей. В якості основи можуть взяти досвід комплексу "Європа-парк" (Німеччина). Держава подбає про витрати на інфраструктуру і транспортні розв'язки, все інше, включаючи атракціони, пропонують взяти на себе інвесторам. Вартість проекту поки не оголошується, але ціна буде обчислюватися сотнями мільйонів доларів.