Продаж атракціонів від європейських виробників з доставкою по Україні
  • (099) 041-61-41
  • (097) 041-61-41
  • (063) 041-61-41

Атракціон Катапульта - огляд з фото та відео

Парковий атракціон "Катапульта" (інші назви - "Рогатка", "Тарзанка", "Реверсний банджі") був винайдений в 1995 році Троєм Гріфіном. Він удосконалив вже існуючий в той час банджи, але зробив його більш придатним для масових розваг. Якщо під час банджи-джампінгу людини прив'язують до одного гумовому канату, в модернізованій версії про безпеку подбали ретельніше.
атракціон катапульта фото
Для монтажу "Катапульти" на місці експлуатації потрібна платформа - фундамент. На ньому встановлюють всі складові електромеханічної системи: дві телескопічні вежі, до яких кріплять два еластичних джгута, які починаються у верхній точці атракціону і йдуть до поясної системи, а посередині - крісло, одне або двомісне. Його захищають спеціальним каркасом із сталі або оснащують надійними страхувальними ременями (обв'язувальної системи). Усередині кожної колони поміщені електродвигуни. Вони забезпечують потрібний рівень натягу гумових канатів. Приводи фіксуються електрогальмами.
Атракціон Катапульта
Відвідувач сідає в крісло на стартовому майданчику, після чого оператор допомагає йому правильно зафіксувати поясну систему. Управління атракціоном проводиться за допомогою пульта, на ньому оператор і натискає "Старт". Джампер моментально "вистрілює" на задану висоту, як правило, до 25 метрів, але є і більш екстремальні атракціони - до 80 метрів і більше.

Відео атракціону Катапульта в дії в парку розваг Диво Острів Санк-Петербург:

Швидкість польоту за принципом рогатки - близько 10 метрів в секунду. Людина катапультується, досягаючи максимальної висоти, різко спрямовується вниз, але завдяки еластичним тросах деякий час здійснює вертикальні коливальні рухи, розгойдуючись. Потім троси послаблюють, амплітуда рухів скорочується і оператор плавно повертає пасажира у вихідне положення на платформі.

Особливості атракціону "Катапульта":

- Не розрахований на дітей молодших 14 років;
- Вага пасажира не має перевищувати 100 кг;
- Для монтажу і демонтажу знадобиться спеціальна техніка;
- Відстань між стійками - не менше 12 м;
- Напруга живлення силового кола 220-380 В;
- Разом з електрообладнанням і огорожею займе площу в межах 115 кв. м;
- Кількість місць посадки 1 (у деяких варіантах передбачена кабіна для двох);
- З витратних матеріалів можуть знадобитися запасні гумові джгути;
- Обов'язкова присутність обслуговуючого персоналу.