Продаж атракціонів від європейських виробників з доставкою по Україні
  • (099) 041-61-41
  • (097) 041-61-41
  • (063) 041-61-41

Настільний футбол - стіл для настільного футболу

Футбол, але в зменшеному варіанті і без фізичних навантажень. Саме таку гру вдалося створити винахідникам кыкера (від німецького "kicker" - футболіст). Інші назви - настільний футбол, бейбі-фут, фусбол.


Ім'я творця популярної розваги назвати важко, оскільки патенти на прототипи сучасних кікерних столів подавалися на початку 20-го століття досить активно. Одним з винахідників вважають іспанця Алехандро Фіністерре. Під час війни з фашистами поранені діти у місцевих лікарнях не могли грати в справжній футбол. Тоді Алехандро попросив майстра спорудити мініатюрний стіл для розваги з м'ячем за його ескізами.
креслення столу настільний футбол
Сьогодні змінився дизайн столів для футболу, з'явилася маса моделей, але принцип залишається колишнім. Гравці управляють футболістами-фігурками з пластику або металу, які пригвинчені або відлиті на рухомих стрижнях. Зазвичай їх 8 рядів:

- 1 і 8 ряди - воротар (по 1 футболістові з кожної сторони);
- 2 і 7 ряди - захист (по 2 футболіста);
- 3 і 6 ряди - напад (по 3 футболіста);
- 4 і 5 ряди - центр (по 5 футболістів для кожного суперника).

З боку управління для кожного гравця на штангах є рукоятки з пластику, дерева або гуми. Грають один на один або в парах, традиційна ширина столів 0,8 метрів, довжина - 1,4 метра. Але є незвичайні варіанти, де можна битися більш численними командами, навіть по 11 учасників. М'яч виготовляють із пластику або пробки, мета гравців - забити у ворота опонента якомога більше голів.

Бейбі-фут вже багато років залишається популярною розвагою, тому купити настільний футбол - завжди вигідне рішення. Існують столи для професійного кікера, варіанти для аматорських матчів, барні та спрощені дитячі моделі. Для різних столів стиль гри може відрізнятися. На швидкість впливає якість м'яча, покриття поля (скло, пластик, лінолеум), область руху фігурок, їх форма, нюанси розташування.

Кікер - не просто компактна і захоплююча розвага, а й вид спорту. З 2002 року існує Міжнародна Федерація настільного футболу. У Росії діє 8 відділень, в країнах Європи та США їх більше. Проводяться турніри світового рівня і офіційні матчі. На даний момент на всіх столах домінує гравець з Бельгії - Фредерік Колліньон.

Любителі можуть грати де завгодно. Ціна на настільний футбол цілком доступна, його часто встановлюють у спортивних барах, клубах, розважальних та торгових центрах, кінотеатрах та інших місцях масового відвідування. Охочих позмагатися завжди достатньо і серед дітей, і серед дорослих.