Продаж атракціонів від європейських виробників з доставкою по Україні
  • (099) 041-61-41
  • (097) 041-61-41
  • (063) 041-61-41

Пінбол - історія створення

Багато колись популярних розваг не змогли пережити конкуренцію і назавжди зникли з поля зору геймерів. Але тільки не пінбол. Сучасні користувачі із задоволенням вправляються у спритності і мало хто знає, що ця забава з'явилася досить давно. 


Почалося все з пристрасті до катання куль по траві, так виникли бочче і Боулз. Потім по кулях спробували бити битою - народився крокет. Потім вирішили не залежати від примх погоди і насолоджуватися улюбленою розвагою навіть у приміщенні, спорудивши більярдний стіл. По суті, він і став прабатьком пінбола. 
стіл для пінбола
У часи Людовика XIV хтось додумався створити більярдний стіл в мініатюрі, та ще понатикував в нього шпильок і наділив лузи різною цінністю. Гравцям потрібно було правильно розрахувати траєкторію руху кулі і набрати якомога більше очок. На придворній вечірці публіка була в захваті, новинку охрестили "дрібнички" (від фр. "Bagatelle"). На щастя, гра не залишилася навічно надбанням знаті, вже скоро в неї грали і простолюдини, і солдати - компактний набір з києм без труднощів уміщався в похідний рюкзак. А оскільки французька армія воювала проти Британської імперії за колонії, розвага успішно поширилася по просторах Нового Світу. 

Популярна в той час "багатель" - це майже пінбол, але не зовсім. Його офіційне народження відбулося в 1871 році в Америці. Британському винахіднику Монтагю Редгрейв (Montague Redgrave) ще в 1969 прийшла в голову ідея налагодити масове виробництво столів для цієї гри в штаті Огайо. А потім він вирішив модифікувати її і навіть отримав патент на свою новинку - «Удосконалення в Багателлі». Тоді і з'явився звичний нам плунжер, яким британець замінив кий. Крім того, отвори для кульок тепер виглядали як пружини, ігрове поле стало нахиленим і з'явився лічильник очок. 

У часи Великої Депресії пінбол користувався неймовірною популярністю. Всього за цент можна було купити сім кульок і відволіктися від проблем. Виробники скористалися ажіотажем, з'являлися нові невеликі та прибуткові пінбол-машини. Вже до 1930 року гра стала однією з найулюбленіших в усьому світі. У Нью-Йорку її навіть намагалися заборонити, зарахувавши до числа азартних розваг. Але заборону зняли, оскільки шанувальникам гри вдалося довести в суді, що виграш у пінболі заснований не на удачі, а на майстерності і професійному володінні різними техніками. Сьогодні суть гри залишається незмінною, все та ж маніпуляція кульками на ігровому полі. Зате столи та апарати стають все яскравішими і креативнішими.