Продаж атракціонів від європейських виробників з доставкою по Україні
  • (099) 041-61-41
  • (097) 041-61-41
  • (063) 041-61-41

Ринок атракціонів у Білорусі

Ринок атракціонів у Білорусі


Сьогодні ринок атракціонів у Білорусі принципово нічим не відрізняється від українського, в пострадянській країні ця сфера переживає аналогічні проблеми. У кожному великому місті є парки розваг. Приміром, у столиці Мінську Парк культури і відпочинку ім. Челюскінців і Центральний дитячий парк ім. Горького відкривають сезон щорічно у квітні. Однак дотепер частина атракціонів функціонує ще з радянських часів, нових моделей не вистачає, крім того, актуальним залишається питання безпеки.

Асортимент атракціонів

Підприємцям в Білорусі в основному доводиться мати справу із закордонними виробниками атракціонів. Ліцензія на цей вид діяльності є лише у кількох вітчизняних компаній, які виготовляють вкрай обмежений асортимент: батути, каруселі, гойдалки-маятники, катапульти.
Ринок атракціонів у Білорусі
Раз на рік місцеві парки купують один, максимум два нові атракціони. Кілька років тому у Вітебську було виявлено, що продавці обладнання невиправдано завищили вартість на 40000 доларів. Не дивно, що керівництво парків намагається по можливості виключити імпорт або використовувати те, що вже було встановлено, спроби купити б/в обладнання присікаються. У таких умовах термін експлуатації багатьох атракціонів давно переступив межі встановленого періоду експлуатації, закладеного виробником.

Щорічно перед початком сезону всі парки проходять процес розконсервації, атракціони ретельно перевіряють на наявність корозії, за допомогою ультразвуку оцінюють товщину металу, потім проводять випробування з навантаженням і за результатами діагностики приймають рішення про допуск до роботи. Якщо дозвіл не було видано (цим займається окремий Департамент Держпромнагляду) власнику доводиться вирішувати, що вигідніше - усунути виявлені дефекти або купувати новий атракціон.

Тому експерти запевняють, що найбезпечнішими в білоруських парках є екстремальні атракціони - колесо огляду, Мушлі, Супер-8 і т.п., їх перевіряють дуже строго і протягом останніх 6 років трагедій на таких моделях не було.

Більше питань викликають приватні підприємці, контроль за цією сферою менш жорсткий. У законодавстві Білорусі існує певна прогалина щодо надувного ігрового устаткування, воно просто не підпадає під поняття «атракціон». Хоча такі розваги в країні знаходяться на піку популярності і в районних центрах впевнено витісняють «залізо». Якщо в невеликих селищах на воротах застарілих парків давно висять замки, почати бізнес на надувних гірках і батутах цілком реально, окупність висока. Поки влада сперечаються, хто повинен контролювати цю сферу, питання безпеки повністю покладають на власника.

Новинки на ринку атракціонів у Білорусі

Паркам, підконтрольним державі, в Білорусі розвиватися складніше. Крім проблем, про які йшлося вище, є ще одна - на скромну зарплату і сезонну роботу зовсім непросто знайти кваліфікованого фахівця, тим більше, з технічною освітою. У підсумку ніша розваг залишається незаповненою, надаючи бізнесменам чудові можливості.
атракціони Білорусь
Нещодавно в Мінську під дахом торгового центру Arena City відкрили масштабний розважальний центр Bumper Park, розрахований на відвідувачів різного віку. Тут і молодіжне кафе, і паркові атракціони, зал з ігровими автоматами і більярдна. Поверхом вище розташований центр дозвілля для дітей «Карамелька». Ці заклади користуються небувалою популярністю серед мінчан. Якщо навіть у столиці можливостей для розваг не так багато, що говорити про невеликі районні центри Білорусі - ринок атракціонів країни ще далекий від насичення.